Tak będzie wyglądać hala toruńskiej firmy w Ostaszewie

Box2 Wiadomości
fot. Erbud/www.erbud.pl

Jak na drożdżach rośnie hala produkcyjno-magazynowa Nova Metale, siostrzanej spółki toruńskiego Nova Trading. Kompleks w strefie ekonomicznej w Ostaszewie ma być gotowy we wrześniu.

Umowa na budowę hali między Nova Metale a firmą Erbud została podpisana w październiku ub.r. Zaraz po tym rozpoczęły się prace w strefie ekonomicznej w Ostaszewie. Pochłoną one 40,5 mln zł.

Nova Metale to siostrzana spółka Nova Trading, czyli dobrzej znanej w Toruniu firmy działającej od lat w Porcie Drzewnym, gdzie ma centrum serwisowe stali nierdzewnej i aluminium. Przedsiębiorstwo jest liderem na rynku stali nierdzewnych i od 20 lat największym ich dystrybutorem w Polsce. Prowadzi też sprzedaż wyrobów hutniczych z aluminium.

„Celem działalności spółki jest prowadzenie działalności produkcyjnej w Ostaszewie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie powstanie nowoczesne centrum serwisowe wykonujące komponenty ze stali nierdzewnej i aluminium dla odbiorców z różnych gałęzi przemysłu” – czytamy o Nova Metale na stronie Nova Trading.

Kompleks w gminie Łysomice będzie składał się z części produkcyjno-magazynowej i biurowo-socjalnej. „Centrum serwisowe będzie wykonane zgodnie z założeniami koncepcji Przemysłu 4.0”. Budowa ma się zakończyć już we wrześniu 2019 r.

fot. erbud.pl
fot. erbud.pl
fot. erbud.pl
Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *