Tak zmienią się ulice na toruńskich Wrzosach

Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Pięć ulic na toruńskich Wrzosach przejdzie gruntowną modernizację. Na ul. Pawiej i Modrakowej prace realizowane są pełną parą. Wkrótce te rozpoczną się także na ul. Lawendowej, Figowej i Stokrotkowej.

Na ul. Modrakowej, będącej ulicą gruntową, wykonawca ustawił już krawężniki i ułożył na chodnikach kostkę. Gotowa jest także podbudowa pod przyszłą jezdnię. Kosz prac na odcinku od ul. Owsianej do ul. Sadowej wyniesie ponad 623 tys. zł. Zadanie zrealizowane zostanie do 21 lipca.

Ul. Figowa modernizowana jest od ul. Sadowej do ul. Brzoskwiniowej. Prowadzone tam prace są kontynuacją tych zrealizowanych w 2018 r.

– W tym roku drogowcy wykonują jezdnię i chodniki z kostki betonowej wraz z elementami spowolnienia ruchu – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – W tej chwili wykonawca ustawił krawężniki, na ukończeniu jest budowa chodników. W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie nawierzchni na jezdni. Prace kosztują 488,7 tys. zł i zakończą się równolegle z sąsiednim zadaniem.

Za kwotę ponad 392 tys. zł przebudowany zostanie 204-metrowy odcinek ul. Lawendowej. Powstanie tam pieszo-jezdnia z kostki betonowej. Wcześniej jednak wykonane zostanie odwodnienie ulicy. Koszt prac kanalizacyjnych to ponad 75 tys. zł.

Nowy wygląd zyska także ulica Pawia. Do końca września w ramach zadania na odcinku od posesji nr 5 do 35 powstanie droga dojazdowa z kostki wraz z sięgaczem. Zanim rozpoczną się roboty drogowe, zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa. Prace kosztują ponad 421 tys. zł i potrwają do końca września.

Do tego czasu zakończy się także przebudowa ulicy Stokrotkowej. Prace będą realizowane na odcinku od ul. Fasolowej do ul. Tulipanowej. W ramach prac zostanie wykonany chodnik i jezdnia oraz pojawi się nowe oświetlenie. Koszt prac to prawie 811, 8 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *