Takie sceny na toruńskiej Starówce. Bili go pięściami, a gdy upadł, zaczęli go kopać

112 Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu, zdjęcie ilustracyjne

W nocy z niedzieli na poniedziałek 35- i 20-latek zaatakowali mężczyznę na zbiegu Rynku Staromiejskiego i ul. Żeglarskiej. Napastnicy najpierw bili do pięściami, a gdy upadł, zaczęli go kopać.

Do tego zdarzenia doszło krótko po północy. Operator monitoringu miejskiego ze straży miejskiej zauważył na zbiegu ul. Żeglarskiej i Rynku Staromiejskiego dwóch napastników, którzy zaatakowali mężczyznę.

“Napastnicy bili pięściami tą osobę, a potem, gdy upadł, kopali go. Kiedy pobity leżał obolały na ziemi, sprawcy wyciągnęli mu portfel z kieszeni i zaczęli się oddalać. W trakcie obserwacji zajścia operator powiadomił o sytuacji dyżurnego Straży Miejskiej w Toruniu” – relacjonuje Straż Miejska w Toruniu.

Dyspozytor natychmiast wysłał w to miejsce patrole straży miejskiej. Po krótkiej chwili funkcjonariusze byli na miejscu. Dzięki rysopisowi podanemu przez pracownika monitoringu, szybko ujęli sprawców pobicia na Rynku Staromiejskim.

W tym samym czasie strażnicy z drugiego patrolu udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

Sprawcami pobicia okazali się torunianie 35- i 20-latek. Funkcjonariusze znaleźli przy nich portfel z pieniędzmi i dokumentami pobitego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, a sprawcy pobicia przekazani w ręce policji, która prowadzi dalsze czynności.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *