Toruń apeluje do mieszkańców: Oszczędzajmy wodę

Wiadomości

Ostatnie kilka upalnych dni przyczyniło się do zwiększonego poboru wody z miejskiej sieci wodociągowej. Do ograniczenia w dostawach wody nie doszło, ale miasto apeluje o rozsądne wykorzystywanie wody.

Od początku upalnych dni dobowy pobór wody w Toruniu zwiększył się niemal 1,5-krotnie w stosunku do normalnego zużycia i wyniósł ponad 50 tys. m³. To duże obciążenie dla miejskiej sieci wodociągowej. Utrudnień w dostawach jednak nie odnotowano. Miasto apeluje mimo tego do mieszkańców, aby rozsądnie korzystali z wody i ograniczyli jej zużycie. Można to zrobić m.in. likwidując nieszczelności kranów i spłuczek, wybierając prysznic zamiast kąpieli w wannie, zakręcając kran podczas mycia zębów i golenia czy podlewając rośliny w ogrodzie tylko rano lub wieczorem.

Tagged

4 thoughts on “Toruń apeluje do mieszkańców: Oszczędzajmy wodę

  1. Uśmiałem się. Place wymagam. Niech włodarz napisze lepiej co Toruń zrobił w kwestii gromadzenia deszczówki, ile zbiorników retencyjnych postawił i jak unowocześnił oczyszczanie ścieków. Niedawno powodzie, ulewy, sroga zima, a już im wody brakuje.

  2. Uśmiałem się. Place wymagam. Niech włodarz napisze lepiej co Toruń zrobił w kwestii gromadzenia deszczówki, ile zbiorników retencyjnych postawił i jak unowocześnił oczyszczanie ścieków. Niedawno powodzie, ulewy, sroga zima, a już im wody brakuje. Śmiech i niedowierzanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *