Toruń: Podpisano umowy na dostawy autobusów elektrycznych i ładowarek

Box2 Wiadomości
Podpisanie umowy na dostarczenie autobusów elektrycznych do Torunia
Do Torunia trafią kolejne cztery autobusy elektryczne. Fot. nadesłane

Umowy na dostawy autobusów elektrycznych i ładowarek podpisano w czwartek 28 kwietnia. Inwestycja pochłonie łącznie ponad 12,3 mln zł i będzie dofinansowana ze środków zewnętrznych. “Dostawy elektryków pozwolą na wycofanie z eksploatacji wysłużonych Jelczy”, zapewnia Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK Toruń.

Pierwszy kontrakt na dostawę sześciu 12-metrowych autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania jest w trakcie realizacji, a pojazdy trafią do Torunia w maju. Umowę na dostawę kolejnych czterech “elektryków” podpisano w czwartek 28 kwietnia.

– Będą to nowoczesne autobusy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, WiFi, łącza USB i system detekcji i gaszenia pożarów – wymienia Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK Toruń. – Dostawy „elektryków” pozwolą na wycofanie z eksploatacji wysłużonych Jelczy.

Autobusy dostarczy firma Solaris Bus & Coach za kwotę ponad 11,7 mln zł, a ładowarki firma Ekoenergetyka – Polska za nieco ponad 630 tys. zł.

– Nowoczesny transport publiczny musi być taki, aby było wygodnie podróżować, a także oszczędzać środowisko naturalne. Dlatego w Toruniu wymieniamy tabor komunikacji miejskiej. Kupujemy nowe tramwaje, budujemy nowe linie tramwajowe i modernizujemy istniejące, a także uzupełniamy i wymieniamy tabor autobusowy – podsumowuje prezydent Torunia Michał Zaleski. – Zapewniam, że w przyszłych okresach programowania będziemy zabiegali o dalsze środki na wymianę taboru.

W chwili obecnej po toruńskich ulicach jeździ już 15 autobusów hybrydowych.

Tagged

1 thought on “Toruń: Podpisano umowy na dostawy autobusów elektrycznych i ładowarek

 1. Tak więc mamy.
  Dziesięć nowoczesnych autobusów.
  Zgodnie z zasadą:
  “Mata, to dajta”- niech rada miasta przekaże te autobusy Łuckowi, bezkosztowo.
  Za “dziakujem”.
  Nie bądźcie chciwi- radni Torunia.
  Łuck potrzebuje bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.