Toruń: ponad 240 interwencji Straży Miejskiej w lipcu. Najwięcej na terenie starówki

112 Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska Toruń

Operatorzy monitoringu toruńskiej Straży Miejskiej ujawnili w lipcu ponad 1,2 tys. incydentów. Mundurowi w 242 przypadkach podejmowali interwencje. Większość z nich miała miejsce na terenie Zespołu Staromiejskiego i najczęściej związana była z koniecznością udzielenia pomocy potrzebującym.

Straż Miejska, na podstawie zgłoszeń z monitoringu, interweniowała w lipcu 174 razy. W 6 przypadkach interwencję podjęła Policja, a w 62 dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

119 interwencji dotyczyło udzielenia pomocy potrzebującym. 22 razy funkcjonariusze podejmowali działania wobec osób nietrzeźwych, a 17 interwencji związanych było ze spożywaniem alkoholu w miejscu zabronionym. W 8 przypadkach chodziło o zakłócanie spokoju. Na terenie miasta w lipcu doszło też do 5 bójek, które wymagały interwencji służb. Aż 36 interwencji dotyczyło zanieczyszczeń miejsc publicznych, a 33 awarii w infrastrukturze komunalnej. Tylko jedno zdarzenie związane było z wandalizmem i niszczeniem mienia.

Okazuje się także, że mieszkańcy Torunia wzorowo przestrzegają ustawowych ograniczeń, nakazów i zakazów, związanych ze stanem epidemii. W tym przypadku mundurowi musieli w lipcu interweniować tylko jeden raz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *