Toruń w ścisłej czołówce Miast Zrównoważonych

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W tegorocznym Rankingu Miast Zrównoważonych przygotowanym przez firmę projektowo-konsultingową Arcadis, Toruń zajął drugie miejsce. Lepsza od niego była tylko Warszawa.

Ranking Polskich Miast Zrównoważonych to badanie, które ocenia 50 największych miast w Polsce w trzech obszarach zrównoważonego rozwoju: społeczeństwo, środowisko i gospodarka. Celem raportu jest porównanie, które miasta i na jakich polach radzą sobie najlepiej. Jak podkreślają twórcy raportu, niewiele miast w Polsce osiąga równowagę między trzema obszarami zrównoważonego rozwoju. Wśród pozytywnych wyjątków od tej reguły wymieniają Toruń z następującymi wynikami: 12. pozycja w społeczeństwie, 11. pozycja w środowisku, 7. pozycja w gospodarce.

Toruń uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 67,22%, prowadząca stolica Polski uzyskała 68,72%, zaś na najniższym stopniu podium znalazła się Zielona Góra (66,17%).

Ranking Miast Zrównoważonych 2021 to grono niezwykłych miejsc w Polsce, które zapewniają swoim obywatelom możliwy największy komfort oraz procesy, które w efekcie są w stanie przystosowywać miasta do zmieniających się warunków – powiedział wiceprezydent miasta, Paweł Gulewski, podczas konferencji prasowej. – Dzisiejsze wyróżnienie to dla nas niezwykła motywacja do dalszego działania, ale również potwierdzenie słuszności podejmowanych decyzji w zakresie zrównoważonego rozwoju Kopernikańskiego Torunia

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *