Toruń. W tych miejscach pojawią się poidełka i karmniki dla ptaków [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości

Rusza realizacja kolejnego projektu z Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2021. Tym razem chodzi o zadanie z listy lokalnej Bydgoskiego Przedmieścia pn. “Pomoc zwierzętom żyjącym w Parku Miejskim”. Karmniki i poidełka zostaną zamontowane na jesieni.

Biuro Ogrodnika Miejskiego Urzędu Miasta Torunia ogłosiło zmówienie publiczne na realizację zadania pn. “Pomoc zwierzętom żyjącym w Parku Miejskim”. Będzie ono polegać na zakupie oraz montażu przy pomocy kotew poidełek i karmników dla ptaków. W parku miejskim na Bydgoskim Przedmieściu pojawią się 3 poidełka i 1 karmnik – w okolicach fontanny, skarpy przy placu zabaw oraz ul. Rybaki. Natomiast w lesie miejskim przy ul. Bema, na tzw. Rudelce, pojawią się dwa poidełka i jeden karmnik w okolicy placu zabaw i ul. Gagarina. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 5 tygodni od momentu podpisania umowy.

Myślę, że powinniśmy dbać o zwierzęta, to istoty żywe, towarzyszące nam ludziom, dostarczające nam radości i przyjemności. Musimy o nie dbać i je dokarmiać, aby zawsze były z nami. One liczą na nas i potrzebują nas – argumentował autor projektu obywatelskiego.

Fot. Urząd Miasta Torunia

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *