Torunianie przegrali mecz inauguracyjny

Box2 Sport
Fot. Lech Kamiński dla UM Toruń

Hokeiści KH Energa Toruń przegrali mecz inaugurujący nowy sezon zmagań PHL. W niedzielę 15 września spotkali się na Tor-Torze z zawodnikami Lotos PKH Gdańsk. Po emocjonującej walce zakończyli grę z wynikiem 2:3.

— 95 lat – tyle liczy historia toruńskiego hokeja. Pierwsze mecze w naszym mieście odbywały się w 1924 roku. Dziś w Toruniu rozpoczynamy kolejny sezon w Polskiej Hokej Ligi – powiedział obecny na meczu zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz. -. Życzymy naszej drużynie, aby osiągnęła przynajmniej taki sam wynik jak w ubiegłym sezonie. Byliśmy z niego dumni. Zespół dostarczył nam wiele radości. Dziś w nieco odmłodzonym składzie rozpoczyna walkę w mistrzostwach Polski o najwyższe laury. U progu nowego sezonu chciałbym podziękować wszystkim, którzy duchowo i finansowo wspierają toruński klub.

REKLAMA

Choć mecz dostarczył kibicom wielu emocji, jego zakończenie nie poszło po myśli torunian.

W pierwszej tercji zmagań drużyny szły łeb w łeb. Zwycięzcę udało się wyłonić dopiero w dogrywce. KH Energa Toruń przegrała z Lotos PKH Gdańsk 2:3 – 0:0, 1:1, 1:1. W dogrywce 0:1.

W kolejnym meczu KH Energa Toruń zmierzy się w Toruniu z zawodnikami z Zagłębia Sosnowiec. Rywalizacja zaplanowana została na  20 września, na godz. 18.30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *