Toruńscy wioślarze wrócili z Mistrzostw Europy

Box2 Sport Wiadomości
fot. www.torun.pl

W dniach 9-11 kwietnia we włoskim Varese odbywały się Wioślarskie Mistrzostwa Europy Seniorów. Wzięła w nim udział dwójka sportowców toruńskiego AZS-u.

W zawodach odbywających się we Włoszech wystartowali Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski. Oboje są zawodnikami AZS-u UMK Toruń.

REKLAMA

Katarzyna Zillmann wystartowała w podwójnej czwórce kobiet razem z Katarzyną Boruch, Martą Wieliczko i Marią Sajdak. Polski zespół wygrał finał B i zakończyły zmagania na 7. pozycji. Polki osiągnęły czas 6:32.85.

Drugi z toruńskich sportowców wystartował w Mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej z Mateuszem Biskupem. Polacy osiągnęli czas 6:16.12, co pozwoliło im zająć 5. miejsce.

– Kasia Zillmann i Mirek Ziętarski mają już kwalifikacje do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbyć się mają w dniach od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. W związku z uzyskaną kwalifikacją olimpijską oboje otrzymują stypendium sportowe Prezydenta Miasta Torunia w wysokości 3000 zł brutto miesięcznie – czytamy na stronie torun.pl.

Polacy przywieźli z ME we Włoszech dwa brązowe medale. Wywalczyli je Natan Węgrzycki-Szymczyk (jedynka) oraz Artur Mikołajczewski (jedynka wagi lekkiej).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *