Toruńska Orkiestra Symfoniczna w akcji #zostańwdomu i ciesz się muzyką

Box2 Kultura Wiadomości Wideo
fot. Łukasz Piecyk

Fragment “Wiosny” Antonio Vivaldiego wykonali wspólnie muzycy orkiestr symfonicznych z największych polskich miast w ramach akcji #zostańwdomu i ciesz się muzyką. W gronie wykonawców znalazła się także Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

PGE Energia Ciepła wraz z należącą do niej spółką PGE Toruń zawiązała współpracę łącznie z sześcioma filharmoniami z całej Polski. Efektu posłuchać można samemu, w wyjątkowym wykonaniu, promującą akcję #zostańwdomu.

REKLAMA

– We współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, która jest symbolem muzyki klasycznej w Toruniu, zachęcamy do posłuchania nietypowego wykonania znanego utworu. Możemy przenieść się do sal koncertowych, nie wychodząc z domu. Dlatego zachęcamy: zostań w domu, a my zapewnimy nie tylko ciepło, ale i możliwość posłuchania muzyki – mówi Rober Kowalski, Prezes Zarządu PGE Toruń.

W ramach kampanii zachęcającej do pozostania w domach nagrano film z udziałem muzyków sześciu filharmonii. Każdy z nich zagrał fragment “Wiosny” Antonio Vivaldiego, co po zmontowaniu dało finalnie spójną całość. Reprezentantką Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej była skrzypaczka Monika Skruszewicz.

– Z nieukrywaną radością przystąpiliśmy do realizacji materiału muzycznego, zaproponowanego przez Mecenasa Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – PGE Energia Ciepła. Mam nadzieję, że wleje on w nasze serca nieco optymizmu i wywoła uśmiech na naszych twarzach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna, jak właściwie wszystkie instytucje kultury w kraju, przeniosła całą swoją działalność merytoryczną na kanały wirtualne. Staramy się zapewnić odbiorcom szeroki wachlarz materiałów, zarówno artystycznych, jak i eukacyjnych. Mam ogromną nadzieję, że hasło #zostańwdomu będzie potraktowane przez wszystkich nas odpowiedzialnie i już niedługo, uwolnieni od tej przymusowej kwarantanny, spotkamy się na żywo w przestrzeniach kulturalnych. Do zobaczenia! – powiedział Przemysław Kempiński p.o. Dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Na nagraniu zobaczyć możemy również muzyków Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Zielonogórskiej. Gościnny występ zaliczył również muzyk z Filharmonii Narodowej w Warszawie, która objęta jest patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE Toruń i PGE Energia Ciepła objęły w 2019 roku mecenatem instytucje kultury w: Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu, a także Zielonej Górze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *