Toruński akcent w filmie „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Zobaczymy w nim…

Box2 Kultura
Fot. T. Paczkowski / materiały prasowe

Pod koniec stycznia na ekrany polskich kin wejdzie najnowsza część kultowej komedii „Kogel Mogel” – „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Udział w projekcie ponownie wzięły gwiazdy, które zagrały w filmie przed 30 laty. Twórcy zdecydowali jednak nadać nowe życie tytułowemu utworowi „Szukaj mnie”. W tej wersji usłyszymy Anię Rusowicz i pochodzącego z Torunia Sławka Uniatowskiego.

– „Szukaj mnie” to ponadczasowy hit – mówi Ania Rusowicz. Zarówno piosenka w latach 80., jak i teraz, niesie za sobą olbrzymi ładunek emocjonalny, który chwyta za serca wszystkich. Według mnie w Polsce nie ma nikogo, kto by nie znał tego utworu lub filmu „Kogel Mogel” i pochodzących z niego kultowych cytatów. Cudowny powrót wspomnień w nowym wydaniu!

REKLAMA

O swojej pracy w studio nagraniowym i powstawaniu teledysku opowiedział także Sławek Uniatowski, muzyk, który jeszcze kilka dni temu w Centrum Kulturalno-Kongresowym odbierał medal Thorunium, nagrodę honorującą zasługi dla Torunia.

– W teledysku delikatnie puszczamy oko do widza naszą stylizacją, chcemy się wpasować w klimat lekkiej komedii, choć do pracy podeszliśmy już całkiem serio – tłumaczy Uniatowski. – Ciekawe jest to, że podczas nagrywania zacząłem po prostu mówić do mikrofonu, co miało być trochę śmieszne, a zarazem przełamywać motyw znany z melodii francuskich z lat 60. Uśmialiśmy się więc podczas nagrywania tego parlando. Z Anią Rusowicz fantastycznie się współpracuje, jest moją dobrą koleżanką od wielu lat. Występowaliśmy razem wielokrotnie, rozumiemy się bez słów, a praca z nią jest ogromną przyjemnością.

Filmowych powiązań z poprzednimi kultowymi częściami serii jest więcej: autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” jest Sebastian Krajewski (autor muzyki m.in. do „Rezerwatu”), syn Seweryna Krajewskiego, który skomponował muzykę do poprzednich części – „Kogla Mogla” i „Galimatiasu”.

Premiera filmu zaplanowana została na piątek 25 stycznia. Czy losy bohaterów kultowej komedii ponownie rozbawią nas do łez?

W „Miszmaszu, czyli Koglu Moglu 3” główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

Fot. materiały prasowe

Na ekranie doborowa obsada: wcielający się w nowe postacie Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Anna Mucha i Maciej Zakościelny jako legendarny Piotruś oraz plejada gwiazd znana z poprzednich części serii, czyli Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Rogalski, Wiktor Zborowski. W pozostałych rolach: Katarzyna Skrzynecka, Paweł Nowisz, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski i Michalina Sosna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *