Toruńskie szkoły gotowe na nowy rok szkolny

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Tegoroczny letni odpoczynek dla dzieci i młodzieży trwał aż 75 dni. W poniedziałek 2 września najmłodsi powrócą do szkolnych ławek, dla niektórych z nich będzie to nowe doświadczenie. Dzisiaj razem z władzami miasta odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu dzieci w drodze do szkoły oraz remontom w placówkach oświatowych.

Okres wakacji to odpowiedni czas na przeprowadzenie remontów w placówkach oświatowych. W Toruniu na ten cel przeznaczone zostało ponad 5 milionów złotych. Najwięcej środków przekazano na modernizację i adaptacje kuchni, prace renowacyjne oraz malowanie.

Prowadzone są inwestycje związane z obiektami szkolnymi, największa to budowa basenu rehabilitacyjnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 26. Budowa zostanie ukończona w przyszłym roku, a inwestycja wyniesie ponad 10 milionów- mówi Prezydent Torunia Michał Zaleski.


Toruńskie szkoły są gotowe na przyjęcie dzieci i młodzieży. Jeszcze w sierpniu sprawdzano, co należy poprawić lub ulepszyć, żeby uczniowie mogli bezpieczeni wracać do domu.

Od 2017 roku w rejonie szkół budowane są dodatkowe sygnalizacje świetlne, malowane przejścia na czerwono, stawiane są bariery ochronne.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, trwają prace remontowe dróg w okolicach szkół i przedszkoli.

Udało się nam zakończyć prace remontowe parkingu, przy przedszkolu numer 10. Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Długiej i Gdańskiej przy prywatnym przedszkolu. Prace potrwają do przyszłego roku- wspomina Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Rafał Wiewiórski.

Dyrektorzy placówek oświatowych mają obowiązek do końca trwania wakacji dokonać przeglądu obiektów szkolnych i ich otoczenia.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa toruńska policja i straż miejska.

Jesteśmy przygotowani na powrót dzieci do szkoły. Przy szkołach pojawią się patrole, które mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i reagować na wszystkie negatywne zachowania. Naszym zadaniem jest też nawiązanie współpracy z pedagogami szkolnymi i edukacja. Rozpoczynamy cykl spotkań dla najmłodszych dotyczący jak się zachować na drodze i czego unikać. Kontrolować będziemy również autobusy szkolne- mówi Komendant Miejskiej Policji w Toruniu Maciej Lewandowski.

Strażnicy Miejscy także będą czuwać nad bezpieczeństwem, oprócz patrolowania okolicy, przeprowadzą spotkania pierwszoklasistów z “Agatką”. Maluchy dowiedzą się również, dlaczego należy nosić zawsze przy sobie elementy odblaskowe i jak zachowywać się jako uczestnik ruchu także podczas jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *