Trwa modernizacja toruńskich torowisk – koniec części prac w grudniu [WIDEO]

Box2 Wiadomości Wideo
fot. MZK w Toruniu

Prace przy trzech odcinkach torowisk tramwajowych: w ciągu ul. Bydgoskiej, na Szosie Lubickiej od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego oraz na ul. Broniewskiego pomiędzy ul. Sienkiewicza i Reja, wciąż się toczą. Oto raport z ostatnich działań.

Na ul. Bydgoskiej, na odcinku od ul. Reja do ul. Sienkiewicza, niemal gotowa jest płyta podtorowa i trwa montaż szyn. Ustawiono już większość słupów trakcyjnych. Prace planuje zakończyć się w grudniu. Z kolei na odcinku od ul. Sienkiewicza do Chopina usuwane są kolizje z sieciami podziemnymi. Zakończenie robót na tym etapie planowane jest w sierpniu przyszłego roku.

Wzdłuż ul. Broniewskiego zamontowano już słupy trakcyjno-oświetleniowe. Gotowe płyty podtorowe są już ułożone, obecnie trwa montaż szyn i przygotowania do wylewania płyty podtorowej „na mokro”. Dobiega końca usuwanie kolizji wodociągowej, a na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego z Reja prowadzone są prace przy stabilizacji i układaniu podłoża. Modernizacja potrwa do grudnia.

Natomiast na Szosie Lubickiej, na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego, kontynuowane są prace przy budowie toru północnego, m.in. betonowanie płyty betonowej, spawanie i kotwienie szyn, montaż torów. Trwa tez rekultywacja pasa zieleni pomiędzy torowiskiem, a na przystanku Przy Skarpie układana jest nawierzchnia z płyt prefabrykowanych. Planowany termin zakończenia prac także wyznaczono na grudzień.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *