Twierdza Toruń: Odkopano drogę łączącą schron bojowy i amunicyjny

Box2 Wiadomości
Fot. Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń

Zakończyły się prace przy toruńskiej baterii półpancernej, stanowiącej niegdyś istotną część umocnień zachodniego odcinka Twierdzy Toruń. Odkopano i uformowano kolejny odcinek drogi, łączący schron bojowy i amunicyjny baterii. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia mieszkańców.

Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń poinformowało w mediach społecznościowych, że prace przy łączniku bloku bojowego i schronu amunicyjnego baterii północnej finiszują.

Droga kryta odzyskała swój pierwotny przebieg i poziom. Czeka nas jeszcze uzupełnienie skarpy przy zlikwidowanym zjeździe na majdan, trochę darniowania, utwardzania i profilowanie niektórych fragmentów… ale to już wszystko w przyszłym roku – informują członkowie Toruńskiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego.

Odkopanie i uformowanie 80-metrowego odcinka drogi wymagało niemal 200 godzin pracy łopatami i taczką oraz 13 godzin pracy koparki.

Przeprowadzenie zadania nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie fanów fortyfikacyjnej historii Torunia. Na zrzutce pomoc finansową w łącznej wysokości 900 zł. okazało 15 darczyńców.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *