Tydzień z systemem Moje Auto SMS. Umówiono ponad 300 wizyt

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

To już tydzień odkąd w Toruniu funkcjonuje system Moje Auto SMS. Za jego pomocą mieszkańcy mogą umówić wizytę w Wydziale Obsługi Mieszkańców w celu rejestracji pojazdu, wymiany dowodu rejestracyjnego, dokonania zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym czy uzyskania wtórnika dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu.

Nowe rozwiązanie przez pierwszy tydzień było przez mieszkańców wykorzystywane. Między 5 a 12 sierpnia wysłano 374 SMS-y, po których wyznaczone zostały 302 wizyty. Warto przy tym zaznaczyć, że na numer systemu Moje Auto SMS (799 448 018) powinno się wysyłać tylko wiadomości SMS. W wiadomości należy podać numer rejestracyjny pojazdu lub numer VIN pojazdu.

– System Moje Auto SMS po tygodniu działania przyniósł bardzo dobre efekty. Najwięcej zgłoszeń, bo aż 109 wpłynęło w poniedziałek 9 sierpnia. Wynika to zapewne z liczby transakcji dotyczących zakupu samochodów w weekend. Z większością osób wysyłających wiadomości kontaktowaliśmy się tego samego dnia, z pozostałymi, od których smsy spłynęły w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych, w kolejnym dniu roboczym. Na chwilę obecną 6 osób oczekuje na telefon ze strony urzędu – mówi Katarzyna Błądek-Mikołajczyk, dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców.

System nie służy natomiast do umawiania się na odbiór dowodów rejestracyjnych. W tym celu nadal trzeba korzystać z systemu rezerwacji internetowej.

– Niewątpliwym atutem nowego rozwiązania jest to, że smsy przyjmowane są 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Mieszkańcy w rozmowach telefonicznych podkreślają, że system jest wygodny i zdecydowanie ułatwił kontakt z wydziałem. Wymaga mniejszego zaangażowania, wiąże się tylko z wysłaniem jednego sms-a i odebraniem jednego telefonu z Urzędu – podkreśla Katarzyna Błądek-Mikołajczyk.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.