Udaremnił pijanej dalszą jazdę

112 Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Była pod wpływem alkoholu i usiłowała wyjechać samochodem z posesji. Jej zamiar udaremnił przypadkowy świadek. Na miejsce wezwany został patrol straży miejskiej i policja.

Do sytuacji tej doszło 6 sierpnia. Około godz. 11.30 do patrolu znajdującego się na ulicy Rabiańskiej w Toruniu podszedł mężczyzna i stwierdził, że nietrzeźwa kobieta usiłowała wyjechać autem z jednej z pobliskich posesji. Według relacji świadka, podczas manewrów uderzyła w bramę wyjazdową.

Zaalarmowani o sytuacji strażnicy udali się na miejsce zdarzenia.

– Kobieta, na widok mundurowych, wysiadła z auta i zaczęła się oddalać – czytamy na stronie toruńskiej straży miejskiej. – Nie reagowała ona na polecenia, dlatego strażnicy musieli użyć siły fizycznej, by ją zatrzymać. Od ujętej wyczuwalna była woń alkoholu.

Zatrzymana 53-latka odmówiła badania alkomatem, strażnicy wezwali więc policję. Kobieta została zawieziona do szpitala na badanie zawartości alkoholu w krwi.

– Na pochwałę zasługuję zachowanie mężczyzny, który nie był obojętny widząc nietrzeźwego za kierowcą. Być może w ten sposób uratował komuś życie – podkreślają municypalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *