Umorzenia czynszu dla przedsiębiorców. Po naszej interwencji zmienią się zasady

Box2 Interwencje Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W weekend informowaliśmy o problemach, jakie napotykają toruńscy przedsiębiorcy w związku z umorzeniami czynszu za wynajem lokali miejskich. W związku z przymusowym zamknięciem lokali ponieśli duże straty, jednak z wnioskami o umorzenie musieli czekać do końca stanu epidemii, którego nie wiadomo kiedy się spodziewać.

W poniedziałek, a więc niedługo po podjęciu przez nas tematu, prezydent Torunia Michał Zaleski ogłosił, że przedsiębiorcy nie muszą już czekać na zakończenie epidemii. 

REKLAMA

– W marcu chyba każdemu z nas wydawało się, że epidemia potrwa miesiąc, czy dwa a później zniknie z przestrzeni społecznej i będziemy normalnie funkcjonowali. Stąd w zasadach “Toruń dla przedsiębiorców” pojawia się zapis, iż najpierw należy składać wnioski o odroczenie, a po odwołaniu stanu epidemii będzie możliwość umorzeń opłat za najem lokali – wyjaśniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent.

Na ustanie epidemii w najbliższym czasie jednak się nie zanosi. Stąd zmiana w podejściu miasta do kwestii pomocy dla przedsiębiorców.

– Od dziś najemcy lokali użytkowych gminy miasta Toruń mogą składać wnioski o umorzenie czynszu za okres, w którym lokal był zamknięty, na zasadach ogłoszonych w programie Toruń dla przedsiębiorców. Nie czekamy na zakończenie stanu epidemii. Wiemy, że byłoby to zbyt długie oczekiwanie – dodawał Michał Zaleski.

Miasto zareagowało na problem i wydaje się, że przedsiębiorcy będą mieli łatwiej, a część z nich w końcu będzie mogła odczuć efekty programu “Toruń dla przedsiębiorców”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *