Uwaga, awaria sieci ciepłowniczej! Pół Torunia będzie bez ciepłej wody i ciepła!

Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W najbliższy poniedziałek (10 grudnia) w godz. 8-18 nastąpi przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody w prawobrzeżnej części Torunia – na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie. O które osiedla chodzi?

Poniedziałkowa przerwa ma związek z nieszczelnością na ciepłociągu napowietrznym, którą w okolicach dworca Toruń Wschodni zlokalizowały służby techniczne PGE Toruń, czyli toruńskiego producenta i dostawcy ciepła i ciepłej wody.

Konieczna jest naprawa nieszczelnego odcinka. Jest ona planowana właśnie w poniedziałek i to z jej powodu – w godz. 8-18 – nastąpi przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody w znacznej części miasta. Dotknie to odbiorców ciepła na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie. Chodzi o takie osiedla, jak: Mokre, Starówka, JAR, Bydgoskie Przedmieście, Młodych, Koniuchy, Wrzosy, Tysiąclecia czy Jakubskie.

– Dostawa ciepła odbywać się będzie nieprzerwanie dla osiedli: Rubinkowo, Skarpa, ul. Olsztyńska oraz rejonu ul. Chrobrego i Mazowieckiej – czytamy na stronie internetowej magistratu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys