Uwaga, kierowcy! We wtorek puszczą ruch ul. Turystyczną

Box2 Wiadomości
Fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

W najbliższy wtorek (18 września) zmieni się organizacja ruchu związana z przebudową ul. Turystycznej. Ulica zostanie otwarta. Jednocześnie drogowcy zamkną fragment ul. Na Przełaj.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Turystycznej mają związek z kolejnym etapem robót. A konkretnie z budową pętli autobusowej i fragmentu ul. Na Przełaj. Co to oznacza dla kierowców?

– Od najbliższego wtorku (18 września) do ruchu zostanie otwarta ul. Turystyczna – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Jednocześnie zamknięty zostanie odcinek ul. Na Przełaj. Kierowcy wjeżdżający do miasta od strony Osieka nie będą mogli już skręcić w ul. Na Przełaj – ruch będzie odbywał się na odcinku przebudowanej drogi do ul. Ligii Polskiej.

W taki sposób będziemy poruszali się przez najbliższe trzy tygodnie. Na jakim etapie jest przebudowa trasy wylotowej w kierunku Osieka? W tej chwili realizowane są tam roboty branżowe i drogowe. Żeby utrudnień było mniej, zostały one podzielone na etapy. Między ul. Ligi Polskiej a Światowida jest już gotowa kanalizacja deszczowa, kable pod oświetlenie drogowe, zjazdy do posesji i chodniki. Został tam już ułożony asfalt bez ostatniej warstwy tzw. ścieralnej. 

Na drugim odcinku inwestycji – od ul. Światowida do Na Przełaj – także jest gotowa kanalizacja i nawierzchnia na jezdni bez ostatniej warstwy asfaltu. Przebudowa też sieć elektryczną i teletechniczną. Zakończono też budowę chodników i zjazdów. W 80 proc. jest gotowa ścieżka rowerowa.

Z kolei na odcinku – od ul. Na Przełaj do Drwęcy (wraz z pętlą autobusową) – przebudowywana jest sieć teletechniczna i i układane są kable pod przyszłe oświetlenie. Zakończyła się budowa kanalizacji deszczowej. Tutaj także jest już asfalt na jezdni bez warstwy ścieralnej.

W poniedziałek rozpoczną się roboty branżowe na skrzyżowaniu ul. Turystycznej z Ligi Polskiej i Księżycową, gdzie powstanie rondo. Przebudowa ul. Turystycznej objęła odcinek od ul. Ligi Polskiej do granicy miasta. Jezdnia zostanie na nim poszerzona do 7 m. Nowością będzie droga dla rowerzystów. Modernizację przejdzie łącznie osiem skrzyżowań trasy z ulicami osiedlowymi.

Prace potrwają do końca roku. Pochłoną prawie 7,3 mln zł, z czego 4,4 mln zł to unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *