Uwaga! Trudne warunki do jazdy w Toruniu! 14 kolizji w ciągu godziny!

Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od kilkudziesięciu minut w Toruniu intensywnie pada śnieg. Kierowcy jeżdżą wolniej, a to przekłada się też na większe kolejki aut – zwłaszcza na najważniejszych trasach m.in. na średnicówce i ul. Kościuszki.

Jak wygląda sytuacja w mieście, najlepiej obrazu mapa Google z natężeniem ruchu – najwolniej jeździmy w tej chwili trasą średnicową i ul. Kościuszki. Tak wyglądała sytuacja ok. godz. 14. A dopiero zaczyna się komunikacyjny szczyt.

źródło: Google Maps

Warunki na toruńskich drogach są trudne. Na jezdniach zalega śnieg lub błoto pośniegowe. Przekonali się o tym uczestnicy kolizji, do której doszło ok. godz. 14 na pl. Teatralnym.

Od godz. 13, od kiedy zaczęły się intensywne opady śniegu, w Toruniu doszło do 14 kolizji – tyle zgłoszeń wpłynęło do toruńskich policjantów. – Apelujemy o bezpieczną jazdę, zachowanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów oraz o zdjęcie nogi z gazu – mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji.

Aktualizacja, godz. 14.55. Nieciekawie wygląda sytuacja na ul. Łódzkiej. Na wylotówce w kierunku Włocławka i Łodzi stoi długa kolejka aut. Informuje o tym Stowarzyszenie Stawki: 

Aktualizacja, godz. 15.28. Komunikat z systemu Toruń SMS: “W związku z opadami śniegu na toruńskich drogach panują trudne warunki, pracują ciągniki i pługopiaskarki MPO. Prosimy o czujność i bardzo ostrożną jazdę”.

Aktualizacja, godz. 15.54. Kolejny komunikat Toruń SMS: “Z powodu trudnych warunków atmosfercznych mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu pojazdów MZK”.

Czekamy na informacje od Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, jak przebiega odśnieżanie toruńskich ulic.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys