VIP-y z regionu, koncert Katarzyny Groniec i licytacja, czyli Bal u marszałka [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Polecamy Wiadomości
fot. Mikołaj Kuras, Andrzej Goiński, Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

9. edycja marszałkowskiego balu dobroczynnego za nami. W sobotniej imprezie wzięło udział ponad 200 par. Wśród nich byli m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy, artyści i sportowcy.

Tym razem pieniądze z licytacji trafią do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek w Toruniu i prowadzonego przez szarytki Domu Pomocy Społecznej w Świeciu, a także na rzecz dwóch misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii.

Dochód z licytacji głównej wyniósł 91 755 zł. Najwyższą kwotę – 38 tys. zł – przekazał Wojciech B. Sobieszak, prezes toruńskich Płatków. Wylicytował obraz Louisa Debras “Szlachcic (muszkieter królewski) z stajni”. Z licytacji cichej uzyskano 99 tys. zł.

– Bal jest nie tylko wyborną zabawą, ale przede wszystkim okazją do dzielenia się sercem – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Obie te placówki niosą pomoc osobom potrzebującym codziennej opieki i pielęgnacji. Dziękuję siostrom je prowadzącym za wielkie serce, które ofiarowują swoim podopiecznym.

Autorami zdjęć, wykonanymi na zlecenie urzędu marszałkowskiego, są: Mikołaj Kuras, Andrzej Goiński, Szymon Zdziebło/tarantoga.pl.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *