W centrum Torunia zakończyła się inwestycja za 67 mln zł

Box1 Wiadomości
Wiata na nowym węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II. Fot. nadesłane

BiT-City II, czyli przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II, zakończyła się pod koniec zeszłego roku. Przebudowano torowiska i drogi, a teraz finiszuje budowa węzła przesiadkowego. Przeglądy odbiorowe trwają w rejonie placu Rapackiego. Kolejną realizowaną inwestycją jest modernizacja torowiska w ul. Kraszewskiego.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu poinformował, że pod koniec 2020 r. zakończyły się zasadnicze roboty budowlane na al. św. Jana Pawła II i na pl. Niepodległości. Przebudowano istniejąca torowiska wzdłuż ulic: Chopina, al. św. Jana Pawła II, Wały gen. Sikorskiego oraz Kraszewskiego i Czerwona Droga, a także zbudowano nowy odcinek torowiska, łączący pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości. Przeprowadzono także kompleksową modernizację układu drogowego. W chwili obecnej finiszują prace nad budową węzła przesiadkowego w al. św. Jana Pawła II. Trwają ostatnie odbiory techniczne, a po torowiskach jeżdżą już tramwaje linii nr 1 i 2. Na wiosnę wznowione zostaną prace, związane z zagospodarowywaniem zieleni, m.in. budową “zielonego przystanku”.

Inwestycja BiT-City II na al. św. Jana Pawła II pochłonęła prawie 67 mln zł.

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się także modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Kraszewskiego. Prace prowadzone są na odcinku od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna. Wykonawca nie tylko zmodernizuje sieć trakcyjną, ale także zadba o odwodnienie i oświetlenie ulicy. Roboty w tym wypadku pochłoną 34 mln zł i mają zakończyć się w maju 2021 r.

MZK Toruń planuje poza tym zmodernizować torowisko w ul. Bydgoskiej, na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego oraz na odcinku od pl. bp. Jana Chrapka do ul. Podgórnej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *