W Szkole Podstawowej nr 35 święto patronów i odwiedziny olimpijczyka

Box2 Sport Wiadomości
fot. Szkoła Podstawowa nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu/Facebook

W piątek swoje święto miała Szkoła Podstawowa nr 35 im. Polskich Olimpijczyków. Z tej okazji z uczniami spotkał się Michał Słoma, występujący w barwach AZS UMK Toruń wioślarz, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Zapraszanie sportowców na święto szkoły stało się tradycją w tej placówce. Michał Słoma przedstawił dzieciom zalety aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu, radzenia sobie z trudnościami i porażkami oraz możliwościami trenowania różnych dyscyplin w Toruniu. Opowiedział również o tym, jak zaczynała się jego przygoda ze sportem, w jaki sposób łączył ją z nauką (gdyż ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UMK) oraz ujawnił inne szczegóły sportowego życia.

REKLAMA

Uczniowie zadali wioślarzowi wiele pytań, między innymi o to, ile krajów odwiedził podczas startów w zawodach, jak radzi sobie ze stresem, a także co najbardziej lubi jeść. Spotkanie zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia, rozdawanie autografów oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów.

Michał Słoma reprezentował Polskę podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Był zawodnikiem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku, a następnie AZS UMK Toruń. W Mistrzostwach Europy w 2009 roku w Brześciu zdobył brązowy medal, płynąć w czwórce podwójnej. Rok wcześniej wygrał Akademickie Mistrzostwa Świata w Belgradzie. Karierę zakończył w 2013 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.