W Toruniu pojawią się nowe punkty pobrań. Wiemy, gdzie powstaną [AKTUALIZACJA]

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy już od jakiegoś czasu sygnalizują problemy z pobraniem wymazu w punkcie pobrań. Ogromne kolejki i długi czas oczekiwania dają się we znaki. Wczoraj prezydent Michał Zaleski podjął decyzje o stworzeniu dwóch nowych punktów pobrań.

Dodatkowe punkty pobrań, w których będzie można wykonać test na koronawirusa, będą działać w ramach NFZ. Prowadzić je będą podmioty zewnętrzne. W jednym z nich badanie będzie można zrobić z samochodu, a drugi przyjmować będzie osoby piesze. Na ten moment test można wykonać w Alab Laboratoria przy ul. Grudziądzkiej oraz w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Pierwszy z nowych punktów pobrań uruchomiony zostanie na parkingu Motoareny przy ul. Pera Jonssona. Wymaz od pacjenta będzie pobierany bez konieczności jego wysiadania z samochodu. Punkt przy Motoarenie będzie prowadzony przez wojsko i od jutra będzie czynny we wszystkie dni tygodnia od 10:00 do 17:00. Zarejestrować można się pod nr tel.: 506 325 200 oraz 506 324 235.

Drugi punkt pobrań uruchomiony zostanie w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej. Będzie czynny od 26 października. Wymazy będą pobierane od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00 oraz w soboty i niedziele od 9:00 do 11:00. Rejestracja pod nr tel.: 506 324 054.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *