W Wiśle płyną ścieki

Box2
fot. Łukasz Piecyk

W warszawskiej oczyszczalni Czajka, doszło dzisiaj do dużej awarii. W wyniku czego powstały problemy z kolektorem doprowadzającym ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni. Jak informuje portal Metro Warszawa, ścieki obecnie wypuszczane są do Wisły.

Spust ścieków to 3 metry sześcienne na sekundę. W Warszawie zwołany został sztab kryzysowy. Z wyliczeń wynika, że za około 50 godzin zanieczyszczona woda dotrze do Płocka, a następnie do kolejnych miast położonych nad Wisłą.

Jak podaje portal metro Warszawa:

Awaria jest poważna. Badamy przyczyny, do których doszło. W tej chwili kontrolowany spust ścieków to 3 metry sześcienne na sekundę. Powiadomione zostały wszystkie służby. Płock to pierwsza miejscowość, do której dotrą ścieki. Współpracujemy z sanepidem i wojewodami wszystkich miejscowości położonych nad Wisłą- powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


Woda kranowa w stolicy jest zdatna do picia, ponieważ miejsce w którym doszło do spustu ścieków jest poniżej ujęć wody. W stolicy na miejscu pracują służby Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *