Warto w ten weekend wybrać się do Młyna Wiedzy. Odbędzie się tam piknik

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Piknik „Miasto komunikacji – komunikacja miasta” – to propozycja Młyna Wiedzy na najbliższy weekend – 27 i 28 kwietnia. Przed centrum powstanie makieta nowoczesnego miasta, a uczestnicy imprezy poznają złożone systemy komunikacji działającymi w nowoczesnych miastach.

Piknik „Miasto komunikacji – komunikacja miasta” połączy zabawę z edukacją. Uczestnicy będą mogli zapoznać się ze złożonymi systemami komunikacji, działającymi w obrębie współczesnego miasta.

Przez Młynem Wiedzy wyrośnie makieta nowoczesnego miasta, dzięki której będzie można dowiedzieć się, jak wygląda planowanie przestrzenne współczesnych miast, rozwiązania techniczne, komunikacyjne i architektonicznych.

W pobliżu makiety znajdą się interaktywne stanowiska. Na nich zostaną poruszone zagadnienia związane z następującymi tematami:

  • komunikacja w transporcie lądowym, lotniczym i rzecznym (morskim), systemy sterowania (będą tam budowane: modele pojazdów, samolotów, statków, barek),
  • komunikacja w obrębie budynków mieszkalnych, sterowanie systemami działającymi w budynkach (będą tam budowane modele różnych budynków),
  • komunikacja w obrębie zakładów przemysłowych i systemy sterowania w przemyśle (będą tam budowane: modele fabryk, elektrowni, oczyszczalni itd.),
  • komunikacja w obrębie ruchu drogowego (będą tam budowane elementy systemu sygnalizacji świetlnej),
  • komunikacja w obrębie urządzeń –  sterowanie maszynami na przykładzie technologii druku 3D, (będą tam projektowane i budowane różne elementy przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, drukarki 3D, skanera 3D i innych urządzeń wspomagających).

Na każdym ze stanowisk, dzięki współdziałaniu i komunikacji uczestników, powstawać będą różnorodne, kolorowe elementy miasta. Piknik odbędzie się 27 i 28 maja w godz. 10.30-17.30. Udział jest bezpłatny.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *