Węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II oddany do użytku [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W sobotę 27 lutego o godz. 10.00 do użytku oddany został zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Przejął on funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w rejonie pl. Rapackiego. Rozkłady jazdy pozostały bez zmian.

Przystanki tramwajowe w ul. Chopina oraz przystanki autobusowe w al. św. Jana Pawła II od soboty 27 lutego już nie funkcjonują. Od tego momentu autobusy linii dziennych nr 10, 11, 12, 13, 14, 20, 22, 27, 32, 36 oraz linii nocnych: 01 i 03, a także tramwaje linii 1, 1N, 2 i 3N będą zatrzymywały się na nowym węźle w al. św. Jana Pawła II. Dzięki temu uda się zintegrować transport autobusowy z tramwajowym, a zmiana środków transportu będzie dla pasażerów łatwiejsza i – przede wszystkim – bezpieczniejsza.

Platformy przesiadkowe na nowym węźle mają około 75 metrów długości i nieco ponad 3 metry szerokości. Przy natężeniu ruchu, jaki odbywa się w tym rejonie, są to wymiary zapewniające wysoki komfort pasażerom oczekującym na autobus czy tramwaj oraz przemieszczającym się w obrębie przystanku. Nawierzchnia peronu jest podgrzewana, by w okresie przymrozków nie zalegał na niej lód i śnieg – informuje Łukasz Liczmański z MZD Toruń. – Nowy węzeł jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych oraz z ograniczoną możliwością poruszania się. Przejścia przez jezdnie i torowisko oraz dojścia do peronów przystankowych są jednopoziomowe, a krawężniki na przejściach przez jezdnie i torowisko mają wysokość zaledwie dwóch centymetrów.

Wiaty dla pasażerów, wybudowane na całej długości platform, mają na wiosnę zostać pokryte zielenią i przejąć funkcję tzw. “zielonych przystanków”. Na peronach pojawiły się także tablice informacji pasażerskiej, a już niedługo staną w tym miejscu również biletomaty.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *