Skip to content

4 komentarze

 1. Mieszkaniec
  16 lutego 2020 @ 17:23

  To się nadaje tylko do wyburzenia a teren dawnej stacji do rekultywacji i zagospodarowania np. na wybieg dla psów (obecnie właśnie tak jest wykorzystywany). Używany przez pociągi tor powinno się ogrodzić i zrobić z dwa bezpieczne przejścia. To wszystko.

  Odpowiedz

 2. Adam
  1 lipca 2019 @ 06:31

  Właśnie ,puścić w wakacje ,chociaż w weekendy szynobus Dworzec Główny -Barbarka .W starym budynku fajnie jakby była wypożyczalnia rowerów/hulajnog ,informacja turystyczna,jakiś sklepik ,coś na wzór bike parków ( Świeradów czy Pod Smrkiem ).

  Odpowiedz

 3. Toruń Północ
  28 czerwca 2019 @ 13:05

  …lub przystanek szynobusu na Barbarkę… I nikt odpowiedzialny za komunikację w mieście nie chce się pochylić nad tym pomysłem. Połączyć Podgórz z Wrzosami, sieć północ-południe, której brakuje w mieście. Tyle lat. Szkoda dworca. Gdyby nie Orlen (Olek) to i tor na Barbarkę byłby zlikwidowany.

  Odpowiedz

 4. Ksenia
  28 czerwca 2019 @ 12:35

  Toruń Północ to także ostatni w Toruniu dworzec na trasie Toruń Główny -Unisław Pomorski, która funkcjonowała chyba do 1992 roku. I był budynkiem o bardzo fajnej architekturze, a nawet z charakterystycznymi dla kolei elementami zieleni – żywopłoty, kwietniki przy budynku, gazony na peronach. Od 1977 roku wysiadałam na tym dworcu i wędrowałam do Szkoły Podstawowej nr 5, nieużywanymi już wówczas torami wzdłuż ul. św. Józefa prowadzącymi dawniej do dworca zachodniego….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *