Skip to content

4 komentarze

 1. Teść
  9 września 2021 @ 22:19

  Na załączonym zdjęciu na tej „drodze rowerowej” pierwszeństwo ma pieszy.
  W tym przypadku nie rozumiem jednak zachowania pani z wózkiem, gdyż chodnik obok jest dostatecznie wygodny.
  Często nie dziwię się, że rodzice z wózkami „pchają się” na część pasa przeznaczonego dla rowerów, gdyż po chodniku ciężko przejść (a co dopiero jechać ze śpiącym w wózku dzieckiem). Pasy dla rowerów często są „wyrwane” pieszym z chodnika, gdzie pozostawiono mało miejsca, o które zresztą się nie dba tak jak o drogę rowerową.

  Odpowiedz

 2. romi
  16 kwietnia 2019 @ 20:11

  O tym, że jadą szybko przez zwykłe przejście dla pieszych lub szybko jadą ścieżką rowerową tuż przy wysokim żywopłocie o tym nie piszą. Uważam, że większość tzw. rowerzystów nie ma pojęcia o podstawach ruchu drogowego i zachowuje sie jak słoń w składzie porcelany. Puszczono sprawę na żywioł i takie są skutki. A co z ubezpieczeniami OC ??? Kto zrefunduje szkody osobowe i rzeczowe ??? . A gdzie jest policja ???? Tak dłużej nie może być. A mówimy o równych prawach Użytkownika dróg i chodników.

  Odpowiedz

 3. też kierowca
  16 kwietnia 2019 @ 15:02

  Cyklisto-rowerzysto, przesadzasz i to mocno. Widok kolarza (raczej, niż rowerzysty) na przelotówkach jest raczej bardzo rzadki. Zwyczajni codzienni rowerzyści (weekendowi też) jeżdżą po „ddr”-ach, bo jazda wśród rozpędzonych samochodów to prawie samobójstwo. Ci na jezdniach (Sz. Chełmińska, Lubicka o podobne to przede wszystkim kolarze lub ci, którym się wydaje że nimi są.

  Odpowiedz

 4. Cyklisto-kierowca
  16 kwietnia 2019 @ 11:55

  Podobnie jak ulice nie są miejscem dla rowerzystów, gdy obok nich biegnie droga rowerowa, o czym rowerzyści nagminnie „zapominają”.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *