Wieczór włoskich przebojów w Dworze Artusa

Kultura
Fot. materiały prasowe

Najpiękniejsze włoskie piosenki wysłuchać będzie można już w piątek (1.02) o godz. 19.00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Przed toruńską publicznością zaprezentuje się zespół Trio Boffelli. Bilety na koncert Italiano Vero in Love nabyć można w cenie 40 zł

Piątkowy wieczór zapowiada się gorąco! Na kilka chwil z mroźnego Torunia przeniesiemy się go gorącej Italii. Miłośnicy włoskiej muzyki będą mieli okazję wysłuchać takich przebojów jak “Volare”, “Felicità”, czy “Un Italiano vero” oraz piosenek m.in. z festiwalu w San Remo z lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Na scenie romantyczne i melancholijne dźwięki przeplatać się będą z energicznymi i żywiołowymi przebojami.

REKLAMA

Dodatkową atrakcją koncertu będą opowieści o naturze prawdziwych Włochów i anegdoty z życia we włosko-polskiej rodzinie. Publiczność dowie się również za co Włosi najbardziej kochają Polskę i jak odnajdują się w jej realiach.

Trio Boffelli to zespół złożony z trzech barwnych, różnych od siebie, ale jednocześnie bliskich sobie muzyków, którzy zakochani we włoskiej muzyce postanowili się nią dzielić. Trio jest inwestycją rodzinną – Alberto Boffelli i Diego Boffelli są kuzynami, natomiast Maja Słoniowska Boffelli jest od niedawna małżonką Alberto.

Zespół koncertował już w przeróżnych miejscach Europy. Od lat zapraszany jest wielokrotnie na festiwal Mercato Italiano we Francji (Avignon, Montpellier, Salon de Provence, Uzes, Cassis), występował również w klubach i estradach we Włoszech. Ostatnie dwie trasy koncertowe w Polsce spotkały się z niezwykle żywą i ciepłą reakcją publiczności. Muzycy zachęceni przyjazną atmosferą podczas koncertów chcą odwiedzać Polskę ze swoją muzyką jak najczęściej.

Trasa koncertowa jest objęta honorowym patronatem Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *