Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy szuka wolontariuszy w Toruniu

Polecamy Wiadomości
fot. toruński sztab WOŚP

350 wolontariuszy będzie kwestowało w głównym toruńskim sztabie 13 stycznia 2019 r. podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Właśnie rozpoczął się nabór chętnych do udziału w tegorocznej zbiórce.

Toruński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy właśnie rozpoczął przygotowania do kolejnego finału. Na początek ruszył nabór chętnych do bycia wolontariuszem. Aby zgłosić chęć udziału należy pobrać, wydrukować, wypełnić ankietę wolontariusza dostępną na fanpage’u toruńskiego sztabu WOŚP.

Wypełnione ankiety będą przyjmowane od 7 listopada w siedzibie sztabu WOŚP w Domu Harcerza (Rynek Staromiejski 7, 3. piętro, p. 17). Pracownicy będą pełnili dyżur w godz. 17-18.30. Zdjęcia (najlepiej legitymacyjne) należy przesyłać na adres poczty elektronicznej: wolontariat.sztab.torun@gmail.com.

– Każdy może zostać wolontariuszem finału WOŚP. Czekamy na zgłoszenia pełnoletnich osób bez focha oraz mniej pełnoletnich, ale z pełnoletnimi opiekunami, również bez focha – wyjaśnia Malwina Ziembikiewicz, szefowa sztabu przy Domu Harcerza. – Po pierwszej informacji o powstaniu sztabu mieliśmy już zgłoszenia. Po informacji, że ruszył nabór wolontariuszy jesteśmy dobrej myśli i czujemy, że będzie to kolejny piękny finał w naszym toruńskim wykonaniu.

Już teraz można zgłaszać przedmioty, działania i usługi na licytacje. Sztab czeka na takie propozycje pod adresem e-mail: licytacje.sztab.torun@gmail.com. Chęć wspólnych działań związanych z organizacją 27. Finału WOŚP w Toruniu można kierować do szefowej sztabu pod adresem: wosp.sztab.torun@gmail.com.

Według danych Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do tej pory toruńskie szpitale dziecięce i instytucje otrzymały wsparcie w wysokości ponad 7.2 mln zł. Szczegółowy wykaz sprzętu przekazanego przez Fundację kierowaną przez Jerzego Owsiaka można znaleźć na stronie internetowej WOŚP. Tegoroczny 27. finał odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys