Wręczono nagrody dla najlepszych nauczycieli

Box2 Wiadomości
fot. Wojtek Szabelski

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wczoraj w Dworze Artusa odbyła się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom toruńskich szkół.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kuratorium, samorządu oraz placówek edukacyjnych. Nagrodzono ponad 100 nauczycieli. W tym gronie znalazło się także 8 dyrektorów szkół i 5 wicedyrektorów. Wśród wyróżnionych są osoby grona pedagogicznego Zespołu Szkół Muzycznych, jednak w związku z trwającymi właśnie obchodami 100-lecia szkoły, nagrody dla nich wręczone zostaną podczas uroczystego posiedzenia rady pedagogicznej szkoły Podczas gali prezydent Zaleski powiedział:

W Toruniu nie mamy wątpliwości, że ci, którzy uczą i wychowują młode pokolenie w czasie pandemii, służą dobru najważniejszemu. Nie tylko pomnażają mądrość i szacunek dla wiedzy, ale zapewniają dzieciom i nastolatkom z Torunia w miarę normalne dorastanie. Jeśli myślimy dziś zatem o charakterze nauczycielskiej pracy i przesłaniu, jakie niesie ta doroczna miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, to z pewnością dojdziemy do prostego wniosku, że toruńskie szkoły spisały się w tym czasie na medal. Zawdzięczamy to ofiarnej pracy naszych nauczycieli, w tym bohaterek i bohaterów naszej gali.

Podczas spotkania listy gratulacyjne od prezydenta miasta otrzymało także dwoje nauczycieli – laureatów konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Są to Alicja Golon, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu, wyróżniona w Konkursie „Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji – 2021” oraz Marek Grzywna, który uzyskał tytuł finalisty prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Nauczyciel jutr@”.

W roku szkolnym 2021/2022 w toruńskich szkołach i przedszkolach pracuje 3428 osób, wspieranych przez ponad 1080 pracowników administracji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *