Wszystkich Świętych w Toruniu. Będą zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach [MAPY]

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Służby miejskie i Miejski Zarząd Dróg apelują, aby w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, rozłożyć odwiedziny grobów w czasie i nie tworzyć dużych zbiorowisk w pierwszych dwóch dniach listopada. Mieszkańcy muszą też pamiętać, że w okresie Wszystkich Świętych w Toruniu nastąpi zmiana w organizacji ruchu wokół cmentarzy.

Zmiany będą obowiązywać od piątku 30 października od godziny 15.00 do wtorku 3 listopada do godziny 10.00.

 1. W rejonie cmentarza przy ul. Gałczyńskiego w dniu 01 listopada od godziny 6.00 udostępniony zostanie parking przy kinie Cinema City. Parkowanie pojazdów na ul. Gałczyńskiego dozwolone będzie po stronie południowej, natomiast po stronie północnej obowiązywać będzie zakaz postoju. Tymczasowo otwarty zostanie dojazd od ul. Czerwona Droga do Al. 700-lecia i wyjazd z Al. 700-lecia w kierunku ul. Kraszewskiego. Tymczasowe dojazdy zostaną zlikwidowane 3 listopada.
 2. W rejonie CCK zamknięty zostanie wjazd z ul. Grudziądzkiej w ul. Celniczą. Ruch kołowy kierowany będzie trzema wjazdami na parking wzdłuż zachodniego ogrodzenia CCK od strony ul. Grudziądzkiej, a od ul. Mazowieckiej na parking firmy „Oferta”. Dopuszczone będzie również parkowanie pojazdów na poboczu po stronie północnej jezdni ul. Celniczej. Przed głównym wejściem, zarówno od ul. Grudziądzkiej, jak i Celniczej, obowiązywał będzie zakaz wjazdu na parking. Zakaz ten nie będzie dotyczył osób niepełnosprawnych, autobusów MZK oraz pojazdów TAXI. Nowo wybudowany parking dla Tirów (skrzyżowanie Celnicza-Grudziądzka) będzie udostępniony dla samochodów osobowych.
 3. W dniu 01 listopada na przejeździe kolejowym na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej z Celniczą nie będzie obowiązywał znak „stop”.
 4. Na ul. Turystycznej po stronie wschodniej obowiązywać będzie zakaz postoju, natomiast po stronie zachodniej wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie na parkingach przy cmentarzu.
 5. Na ul. Antczaka po stronie północnej na odcinku wzdłuż cmentarza obowiązywać będzie zakaz postoju. Parkowanie pojazdów dozwolone będzie po stronie południowej ul. Antczaka i na ul. Pułaskiego po stronie zachodniej. Udostępniony będzie parking przy Biedronce na ul. Waryńskiego.
 6. W rejonach cmentarzy przy ul. Poznańskiej po obu stronach drogi obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów dozwolone będzie na parkingu poligonu po południowej stronie i drodze dojazdowej do terenów Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, jak również parkingu przy cmentarzu.
 7. W rejonie cmentarza przy ul. Żwirki i Wigury po obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ulicach przyległych do ul. Żwirki i Wigury.
 8. W rejonie cmentarza przy ulicy Wybickiego dozwolone będzie skośne parkowanie pojazdów na obu jezdniach Trasy Prezydenta Raczkiewicza, na lewych pasach ruchu. Na Trasie Średnicowej od ul. Szosa Chełmińska do Legionów i od ul. Legionów do ul. Szosa Chełmińska obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.
 9. W rejonie cmentarza przy ul. Koniuchy – po północnej stronie ulicy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów możliwe będzie po południowej stronie jezdni ul. Koniuchy oraz na terenach zielonych przy ul. Wielki Rów i ul. Kozackiej (parking przy obiekcie handlowym Piotr i Paweł).
 10. W rejonie cmentarza przy skrzyżowaniu ulic Grudziądzka – Wielki Rów w dniu 01 listopada udostępniony zostanie parking przed Centrum Handlowym „Kometa” przy ul. Grudziądzkiej.
 11. W rejonie cmentarza przy ul. Wymarzonej (Bielawy Grębocin) możliwość korzystania z istniejącego parkingu.
 12. W rejonie cmentarza przy ul. Owsianej (Wrzosy) możliwość korzystania z istniejącego parkingu oraz parkingu przy Orliku.
 13. W rejonie cmentarza na ul. Włocławskiej, po obu stronach ul. Stara Droga obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów możliwe będzie na parkingach i ulicach przyległych.

Materiał: MZD Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *