Wyniki matur 2020. Jak wypadli toruńscy uczniowie?

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Poznaliśmy już wyniki tegorocznych matur. Wiemy, które toruńskie szkoły wypadły najlepiej i jak nasi uczniowie zaprezentowali się na tle kraju. 

W Toruniu egzamin dojrzałości zdało w tym roku 79 proc. przystępujących. Jest to wynik nie tylko lepszy niż w województwie (zdawalność 71 proc.), ale też powyżej średniej krajowej, która stanęła na poziomie 74 proc. 

Jeśli chodzi o poszczególne przedmioty, największą zdawalność miał egzamin z języka polskiego. Przystąpiło do niego 2435 uczniów, z czego 95 proc. zakończyło go pomyślnie. Nieco gorzej wypadł egzamin z matematyki. Z 2430 zdających, zaliczyło go 82 proc. W przypadku języków obcych, uczniowie najlepiej poradzili sobie z angielskim. Egzamin zdało 94 proc. piszących (z 2348 uczniów). W przypadku języka niemieckiego było to 81 proc. (na 54 zdających), zaś jeśli chodzi o rosyjski – 57 proc. (na 7 zdających).

Jeśli chodzi o toruńskie licea, najlepiej poradzili sobie uczniowie I LO. Tuż za nimi znalazły się V LO i IV LO. Powyżej progu 95 proc. zdawalności znalazły się również VIII LO i X LO. W przypadku techników powyżej 90 proc. znalazły się ZSMEiE oraz ZSPS.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *