Wyszła na zakupy z koronawirusem. Grozi jej do 8 lat więzienia

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

38-letnia mieszkanka toruńskiej starówki złamała warunki kwarantanny i wyszła do sklepu ze świadomością pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Do sytuacji doszło w sobotę 2 maja. 

Nieodpowiedzialne zachowanie kobiety zostało ujawnione podczas rutynowej kontroli osób zakażonych, prowadzonej przez policję. W sobotę około godz. 10:30 wspólny patrol policji i Żandarmerii Wojskowej pojawił się pod domem 38-latki. Nie można było skontaktować się z nią telefonicznie. 

Funkcjonariusze ustalili, że zakażonej koronawirusem nie ma w domu – widziano ją, jak wychodziła z budynku. W trakcie zgłaszania zaistniałej sytuacji przełożonym, mundurowi natrafili na kobietę, która wracała z zakupów. Według jej tłumaczeń, wyszła tylko do apteki po leki – mimo świadomości pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Udało się jednak ustalić, że kobieta odwiedziła przy okazji dwa sklepy spożywcze, co potwierdziły kamery monitoringu. 

– O zdarzeniu została poinformowana Państwowa Inspekcja Sanitarna. Efektem skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kobiety jest poddanie kwarantannie osób z którymi miała kontakt – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Kobieta trafiła do aresztu, a o tym co ją czeka, zadecyduje sąd. Może jej grozić nawet do 8 lat więzienia za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *