Policja zablokowała czarny spacer w pobliżu Radia Maryja. Przez wicepremiera Sasina [ZDJĘCIA]

112 Box1 Fotogalerie Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Sobotni marsz osób protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego oraz sprzeciwiających się polityce rządu został zablokowany na ul. Legionów. Powodem wizyta wicepremiera Jacka Sasina w Radiu Maryja.

Do impasu doszło na skrzyżowaniu ulic Legionów i Żwirki i Wigury. Policja wzywała do rozejścia. Z głośników lub z rozmów z policjantami wynika, że po pierwsze spontaniczne zgromadzenia są zabronione, po drugie protestujący poruszali się odcinkiem wyłączonym z ruchu a po trzecie nie mogą podejść pod Radio Maryja, ponieważ znajduje się tam osoba chroniona. Z oficjalnych informacji wynika, że tą osobą był wicepremier Jacek Sasin. Miał on być gościem audycji o 18.15.

Prawdopodobnie na zdjęciu jest limuzyna ministra Jacka Sasina. Fot. Dagmara Jurkiewicz.

Nasza transmisja live jest dostępna pod tym linkiem.

Policjanci zmusili protestujących do zejścia z ulicy i wejścia na chodniki. Mundurowi zatrzymali samochód protestujących. Nieoficjalnie kierowca miał otrzymać mandat za niezapięcie pasów podczas przeparkowywania auta na rozkaz policji. Trasa przemarszu była uzgodniona z obstawą policyjną. Decyzja policji była dla protestujących zaskoczeniem. Niektórzy z uczestników zostali spisani przez mundurowych. Nikt nie został zatrzymany. Po kilkunastu minutach protest skierował się chodnikiem w stronę centrum

Toruńska Brygada Feministyczna opublikowała oświadczenie po zdarzeniu.

Tagged

8 thoughts on “Policja zablokowała czarny spacer w pobliżu Radia Maryja. Przez wicepremiera Sasina [ZDJĘCIA]

  1. Dziwi tylko, że policja nie przesłuchuje zleceniodawcôw (opłacających organizatoròw), dowòdcòw, funkcyjnych i liniowych brygady. Swoją drogą to dziwne, że w Polsce funkcjonują brygady antypaństwowe, antyobywatelskie.

  2. Moim zdaniem powinni za kazdym razem strzelać do nich jak do uczestników Marszu Niepodległości. Po co te id*****tki maszerują chyba z nudów! Won do roboty Julki!

  3. Głòwnym celem tej i innych brygad, jest “rozprawa” z polskimi urzędnikami i porządkiem prawnym państwa polskiego. Ważne jest oszustwo i niechęć wobec polskich kobiet i dziewczyn, niszczenie więzi między matkami i còrkami. Specjalnie niechęcią brygady pałają do młodych kobiet decydujących się na zakładanie rodzin i wychowywanie dzieci.

  4. Dziwię się tej młodzieży jak daje się zmanipulować przez te stare wyrafinowane lejby.One Wasze dobro mają w głębokim poważaniu gdyz pra po trupach do cieplych posadek.Takie aborcję w młodym wieku robią kobietę kaleką na całe życie. Urodzenie przez nie w przyszłości dziecka a tym bardziej zdrowego jak zazywala różnych prochow to często bywa wątpliwe. Niektóre całą ciążę przeleza w szpitalu na podtrzymania ciąży

  5. Tęczowych Pasozytow z obcej dotacji, Patologizatorow młodego pokolenia i sodomizatorow naszego życia publicznego pod pregierz albo na Osła i przykładzie wybatozyc i skierować ich gremialnie douczciwej Pracy !

  6. Nikt już nie chodzi na te WYPALONE “protesty” – więc Wściekłe Macice – błagają, żeby ktoś przyszedł…. Żenada !

  7. Właśnie towarzyszki niemieckie postanowiły pomòc towarzyszkom polskim. Kilka dni temu powstała “Saga ideologi LGBT” w EU. Jej propagatorką i komisarką ideologiczną- wyznaczyły towarzyszki Verę Jourovą. Co to znaczy? Pod pozorem przekształcenia EU w EU-LGBT, nastąpi wzmożenie kłamstw i oszustw wobec kobiet i dziewczyn w Polsce. Głòwnym celem “ostrza aryjskiego pioruna” będą kobiety i dziewczyny. Odstręczanie ich i obrzydzanie im, chęci do zakładania rodzin, macierzyństwa i wychowywania dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *