Zaczynają się wakacje. Co będzie można robić w mieście?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Nadszedł długo oczekiwany moment – początek wakacji. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji pod hasłem “Lato bez nudy w Toruniu 2021”, o których mówiono podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano przy pływalni Aqua Toruń. Prezydent miasta Michał Zaleski powiedział:

Czy wakacje w mieście mogą być ciekawe? Oczywiście! Przygotowaliśmy program pod hasłem „Lato bez nudy w Toruniu”, a więc pakiet ciekawych imprez, wydarzeń, podczas których dzieci i młodzież będą mogli spędzać czas pod dobrą i fachową opieką.

Włodarz przypomniał również o wciąż trwającej pandemii o obostrzeniach z nią związanych.

W tym roku na realizację wydarzeń wakacyjnych dla dzieci i młodzieży przeznaczono ponad 400 tys. zł. Dodatkowo ponad 588 tys. zł przeznaczono na działania wakacyjne współfinansowane przez Gminę Miasta Toruń, a zorganizowane przez organizacje pozarządowe. Wśród imprez zaplanowanych na najbliższe 2 miesiące są między innymi:

  • Turniej Piłkarski Szóstek – Euro 2021 – 26-27 czerwca, Orliki MOSiR, finał: ul. Szosa Chełmińska 75
  • Wyścigi Rowerkowe – 27 czerwca, godz. 10:00-13:00, Motoarena
  • All Day Beach Party na basenach letnich – 09.07.2021 godz. 14:00 – ul. Szosa Bydgoska,  23.07.2021 godz. 14:00 – ul. Kujawska 14, 13.08.2021 godzi. 14:00 – ul. Przy Skarpie,
  • Turniej Koszykarski 3 x 3 Streetball – 2-14 sierpnia,  orlik przy ul. Świętopełka

Tak jak co roku jest też możliwość korzystania z basenów miejskich i szkolnych. Za okazaniem legitymacji szkolnej, dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z następujących obiektów: Aqua Toruń (dodatkowo w recepcji obiektu można zapisywać dzieci na kursy nauki pływania), baseny szkolne: ZSMEiE, SP 16, SP 8, SP 18 oraz baseny letnie. Do dyspozycji młodych sportowców są też orliki miejskie i szkolne, które od poniedziałku do piątku są czynne w godz. 12:00-20:00, a w soboty i niedziele od 14:00 do 21:00.

Przygotowano także ofertę zajęć kreatywnych. organizowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza. Będzie można nauczyć się grać na keyboardzie czy też wziąć udział w warsztatach wokalnych. Wraz z organizacjami pozarządowymi przygotowana została bogata oferta rekreacyjna, m.in. rajdy rowerowe, zajęcia karate i samoobrony, pilaste, oprócz tego działania proekologiczne (np. wycieczka i konkurs przyrodniczy dla dzieci i młodzieży szkolnej, konkurs fotograficzny), działania proedukacyjne (np. język i kultura chińska dla młodzieży) czy w obszarze kultury (np. międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej „Celtycki Gotyk”, wakacje z historią). Informacje o dokładnych terminach poszczególnych wydarzeń będą pojawiać się na bieżąco.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *