Zamknij oczy i słuchaj. Dwór Artusa zaprasza na wyjątkowy koncert

Box2 Kultura
Bilety w cenach 25 zł i 30 zł dostępne są w kasach Dworu Artusa oraz na stronie internetowej www.artus.torun.pl. (fot. materiały prasowe)

A gdyby tak w muzykę wsłuchać się po ciemku? Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu przygotował dla melomanów wyjątkowe wydarzenie. W piątek 7 grudnia zaprasza na „Koncert w Ciemności”. Na scenie zagra pianista Artur Sychowski.

Słuchając muzyki, bardzo często zamykamy oczy. Dlaczego? Okazuje się, że to reakcja nieprzypadkowa, którą można powiązać z mimowolnym działaniem naszego mózgu. Zwiększa on aktywność ośrodka słuchu, kosztem ośrodka wzroku. Zjawisko to chcą wykorzystać twórcy „Koncertu w Ciemności”.

REKLAMA

– Wydarzenie będzie wyjątkowym projektem muzycznym, który proponuje nową estetykę słuchania – mówią pomysłodawcy koncertu z Centrum Kultury Dwór Artusa. – To barwność dźwięków i niezwykła sztuka improwizacji artystycznej. Każdy spektakl oparty jest na jednej idei, ale nigdy nie jest identyczny. Dzięki temu słuchacze mogą doświadczyć zupełnie nowych doznań.

Przed toruńską publicznością zaprezentuje się ARTur, czyli Artur Sychowski – jeden z najbardziej utalentowanych pianistów młodej generacji. Artysta występował na wielu światowych scenach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 7 grudnia o godz. 19.00.

Bilety w cenach 25 zł i 30 zł dostępne są w kasach Dworu Artusa oraz na stronie internetowej www.artus.torun.pl

Tagged