Zbliża się Toruńska Olimpiada Sportu Niepełnosprawnych

Box2 Sport Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski / archiwum

Przed nami 9. edycja olimpiady dla osób niepełnosprawnych. Wydarzenie tradycyjnie już organizowane jest na obiektach toruńskiego MOSiR-u. Zawodnicy będą rywalizować w kilkunastu konkurencjach. To największa tego typu impreza w województwie kujawsko-pomorskim.

Toruńska Olimpiada Niepełnosprawnych odbędzie się 5 września na obiektach sportowych  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu oraz w Centrum Wspinaczkowym GATO. Impreza gromadzi co roku kilkaset osób i jest największym tego typu wydarzeniem w skali województwa. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować w m.in. lekkoatletyce, piłce nożnej, tenisie stołowym, pływaniu, wioślarstwie halowym i wielu innych dyscyplinach.

REKLAMA

Impreza rozpocznie się wymarszem uczestników i uroczystą sztafetą z pochodnią i odpaleniem znicza. Odegrany zostanie hejnał miasta Torunia, a zwodnicy będą mieli okazję się zaprezentować szerszej publiczności. Potem odegrany zostanie hymn narodowy, zaplanowane jest także wystąpienie prezydenta Michała Zaleskiego. Zmagania rozpoczną się o 10:30 i potrwają do 15:00. Na zakończenie planowany jest koncert dj WEA na Błoniach Nadwiślańskich przy Przystani Sportów Wodnych.

Tagged

1 thought on “Zbliża się Toruńska Olimpiada Sportu Niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *