Zmiany w wakacyjnych warsztatach z Młynem Wiedzy

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Czy możliwe jest życie na obcych planetach? – na to pytanie, a także na wiele innych odpowiedzi udzieli Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy podczas drugiej odsłony wakacyjnych atrakcji. Pod koniec lipca letnie warsztaty zmieniają swoją tematykę. Rządzić będzie motyw kosmosu.

W drugiej połowie wakacji Młyn Wiedzy przygotował dla uczestników zajęcia artystyczne, podróżnicze, poświęcone życiu w kosmosie, zjawiskom atmosferycznym oraz warsztaty techniczne. We wtorki odbywać się będą cykliczne warsztaty – “Co każdy artysta wiedzieć powinien?”. W ich trakcie wszyscy zainteresowani sztuką będą mieli okazję wcielić się w artystów, a także wykonać szereg ćwiczeń plastycznych, które odnoszą się do współczesnych stylów malarskich. Zajęcia środowe poświęcone będą natomiast geografii.

– Przy pomocy atlasów i globusów powstanie mapa świata, która pomoże w nauce geografii i planowaniu przyszłych podróży – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W podróż po Układzie Słonecznym uczestnicy wybierać się będą w każdy czwartek podczas zajęć “Czy możliwe jest życie na innych planetach?”. Dowiedzą się również jakie przedsięwzięcie należy podjąć, aby w obcej cywilizacji powstało życie. Temat kosmosu poszerzony został również o wystawę „O obrotach”.

“Pomaluj swój świat!” to piątkowe zajęcia, w trakcie których m.in. będzie można sprawdzić dlaczego człowiek widzi kolory – dodaje Marcin Centkowski. – Sobotnie warsztaty “Będzie padać” będą poświęcone zjawiskom atmosferycznym. Niedziele to majsterkowanie podczas zajęć “Majsterkowe DIY”. Cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wakacyjnymi propozycjami. Zachęcam do tego, aby wcześniej kupić bilet na zajęcia przez elektroniczny system sprzedaży. To gwarancja, że będzie można w nich uczestniczyć. Planując udział w warsztatach prosimy, aby dopasować temat zajęć do wskazanego przez nas wieku uczestników.-Mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy

Warsztaty odbywać się będą od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie interaktywnych wystaw dostępne jest od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Dzieci do 13 roku życia uczestniczyć mogą w zajęciach wyłącznie z opiekunem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *