Znamy dyrektorkę nowego wydziału w Urzędzie Miasta

Wiadomości
Fot. Małgorzata Litwin

W środę 4 grudnia przedstawiony został nowy dyrektor Wydziału Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta. Została nim Magdalena Olszta-Bloch, dr nauk humanistycznych. Pracę w magistracie rozpocznie już w czwartek.

Magdalena Olszta-Bloch może pochwalić się kilkunastoletnim stażem pracy. Doktorat obroniła w 2002 roku. Do niedawna pracowała w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, a wcześniej była adiunktem na UMK w Toruniu. Była członkiem Rady Miasta Torunia w latach 2014-2018, a także przewodniczącą Komisji Rewitalizacji Miasta i członkiem Komisji Oświaty, Sportu i Turystyki.

Wydział Środowiska i Ekologii to nowa komórka w Urzędzie Miasta. Powstała 4 listopada tego roku razem z Biurem Ogrodnika Miejskiego na miejsce dawnego Wydziału Środowiska i Zieleni. Zadaniem nowo powstałego wydziału jest m.in. edukacja ekologiczna czy rozwiązywanie problemów z jakością powietrza.

Nowa dyrektor jest gotowa na czekające ją wyzwania. W najbliższym czasie najważniejszym z nich będzie Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Torunia. Jego celem jest przygotowanie szczegółowych działań adaptacyjnych miasta do zmian klimatycznych w obszarze zdrowia publicznego, gospodarki wodnej, transportu i różnorodności biologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *