Znana autorka kryminałów pojutrze pojawi się w Książnicy Kopernikańskiej

Box2 Kultura Wiadomości

Katarzyna Bonda będzie pierwszym gościem, który odwiedzi Toruń w ramach projektu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny. Patronem medialnym spotkania jest Tylko Toruń.

W swoim dorobku pisarka ma serię czterech powieści z profilerką Saszą Załuską (Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony i Czerwony Pająk). Na podstawie trzeciej z nich powstał serial “Żywioły Saszy”, dostępny na platformie Player i emitowany w telewizji TVN. Stworzyła także serię z z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, Nikt nie musi wiedzieć, Klatka dla niewinnych, Balwierz). Pisze także książki kryminalne należące do literatury faktu: Polskie morderczynie, Zbrodnia niedoskonała oraz Motyw ukryty napisane wspólnie z Bogdanem Lachem.

REKLAMA

Jak dotąd książki Katarzyny Bondy sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym dwa i pół miliona egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach. Prawa do edycji zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House. Adaptacja książki dokumentalnej Polskie morderczynie pojawi się na platformie streamingowej Viaplay.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to projekt, który – dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury.

W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami “kryminalnymi”, warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator). Projekt zwieńczy gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.

Zaplanowano łącznie siedem spotkań z pisarzami, oto terminy kolejnych, wszystkie z nich rozpoczynać się będą o 18:00, a wstęp na nie jest bezpłatny:

  • 5 maja: Robert Małecki – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 26 maja: Katarzyna Puzyńska – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 9 czerwca: Ryszard Ćwirlej – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 15 września: Maciej Siembieda – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 20 października: Marta Matyszczak – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 26 listopada: Wojciech Chmielarz – Teatr Muzyczny, Żeglarska 8

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.