Zrezygnuj z węgla i weź dotację. Wiemy, ile możesz zyskać

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Torunia

Miasto przeznaczyło 2,5 miliona złotych na dofinansowanie wymiany węglowych źródeł ciepła na źródła niskoemisyjne. Wszystko w ramach walki z zanieczyszczaniem powietrza. W tegorocznym naborze do magistratu wpłynęło 370 wniosków. Wnioski o pieniądze na przyszły rok można składać od 1 sierpnia. 

Osoby chcące zrezygnować z ogrzewania węglem mogą liczyć na pokrycie z budżetu miasta nawet do 70% kosztów. Wszystko zależy od tego gdzie i z jakiego typu instalacji chcemy skorzystać.

W przypadku likwidacji pieca węglowego i podłączenia obiektów do centralnej sieci ciepłowniczej możemy liczyć na 60% dotacji (wyjątkami są tu Stare Miasto oraz Bydgoskie Przedmieście, gdzie kwota sięga 70%). Zastosowanie do celów grzewczych pieców gazowych zapewnia również 60% dofinansowania, lecz nie więcej niż 7200 złotych (70%, maksymalnie 8 400 złotych przy jednoczesnej likwidacji ogrzewania na paliwo stałe we wszystkich lokalach w budynku wielorodzinnym). Ponadto, 50% kosztów (nie więcej niż 8000 zł) w przypadku zastosowania pompy ciepła oraz 50% (nie więcej niż 6000 złotych) w przypadku energii elektrycznej.

Wnioski należy składać w Wydziale Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia. Aby móc ubiegać się o dotację, trzeba to zrobić przed rozpoczęciem wymiany instalacji. Osoby chcące skorzystać z pomocy miasta jeszcze w przyszłym roku, muszą złożyć wniosek do końca lipca 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *