Akcja “Zaszczep się w majówkę”. Skorzystać mogą też młodsze roczniki

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Wojewódzki

W 1-4 maja przed CKK Jordanki będzie można skorzystać z możliwości szczepienia. Akcja “Zaszczep się w majówkę” organizowana jest w całej Polsce. W jej ramach dostępnych będzie łącznie 2,5 tys. szczepionek firmy J&J w każdym z punktów. Do skorzystania zachęcali wczoraj wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski.

– To bardzo ważna akcja, która ma zachęcić do szczepienia Polaków – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, zapowiadając akcję.

– To kolejne miejsce, gdzie można skorzystać ze szczepień, gdzie możemy powiedzieć “tak” zdrowiu i “nie” epidemii, wirusowi – dodawał prezydent Michał Zaleski.

Szczepienia wykonywać będą Przychodnie Lekarskie “Świat Zdrowia” (Grupa NEUCA). Punkty mają zapewniać łącznie 600 szczepień dziennie. Puntkt otwarty będzie w dniach 1-4 maja w godz. 9:00 – 18:00. Cały proces ułatwi rodzaj wykorzystywanej szczepionki – będzie jednodawkowa.

– Od 1 maja będą mogły się szczepić osoby, które mają 36 lat i więcej. Od 3 maja będą to kolejne roczniki, 34-latkowie. To osoby, które będą mogły skorzystać z tego szczepienia, przez już wystawione zlecenie w systemie. Wystarczy, że tutaj przyjdą i będą zaszczepieni szczepionką J&J, jednodawkową, co też jest pewnym ułatwieniem dodawał wojewoda.

Co ciekawe, ze szczepienia będą mogły skorzystać także osoby młodsze, niż przewiduje to harmonogram szczepień. Codziennie w godz. 17:00 – 18:00 szczepionkę będzie mógł przyjąć każdy, kto ukończył 18 rok życia. W każdym takim punkcie w Polsce ma być 2,5 tys. szczepionek.

– W województwie kujawsko-pomorskim przeprowadziliśmy już 540 tys. szczepień, z czego dwiema dawkami lub szczepionką J&J zostało zaszczepionych przeszło 130 tys. osób – mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Już od 4 maja w Toruniu ruszą dwa kolejne Punkty Szczepień Powszechnych – w Centrum Targowym Park przy ul. Bydgoskiej i w hali tenisowej na osiedlu Na Skarpi

– Obecnie w Toruniu wykonuje się między 4,5 a 5 tys. szczepień tygodniowo. Potencjał Punktów Szczepień Powszechnych zwiększy o tyle samo, a więc o 100 proc. Możemy powiedzieć, że 30 tys. torunianek i torunian jest zaszczepionych. Wykonanych jest 50 tys. szczepień, z czego ponad 10 tys. po raz drugi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *