Ambasador Hiszpanii spotkał się z prezydentem Zaleskim

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński

W piątek podczas swojej wizyty w Toruniu ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama spotkał się z prezydentem miasta Michałem Zaleskim. Wizyta dyplomaty miała związek z uroczystościami odpustowymi z okazji Jubileuszowego Roku Jakubowego w kościele Świętego Jakuba Apostoła.

Podczas spotkania włodarz Torunia opowiadał o akcentach hiszpańskich w Toruniu. Wspomniał o corocznym orszaku Trzech Króli, który wzorem hiszpańskich miast przechodzi 6 stycznia ulicami starówki. Przypomniał również organizowane w latach 2009-2013 Dysputy Nawarryjskie, zainicjowane przez środowiska uniwersyteckie z Torunia i Pampeluny. Przez Toruń przebiega też Droga św. Jakuba, nazywana często po hiszpańsku Camino de Santiago – szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii.

Ambasador zaproponował z kolei rozmowy o partnerstwie Torunia z hiszpańską Salamanką. Zadeklarował, że zwróci się do władz miasta z propozycją.

To nie pierwsza wizyta ambasadora Hiszpanii w Toruniu. Poprzednia odbyła się w 2018 roku w ramach korpusu dyplomatycznego.

Tagged

3 thoughts on “Ambasador Hiszpanii spotkał się z prezydentem Zaleskim

 1. Pan prezydent Zaleski i jego służby powinny zajać się osobnikiem który lata samolocikiem albo jakiś innym aeroplanem i hałasuje ludziom mieszkajacym na pólnocnych osiedlach Torunia, w szczegolnosci na Wrzosach i Chełmińskim. Wie ktos kto sobie takie prymitywne zabawy urządza ?

  1. Od ustalenia tego jest policja państwowa.
   Ale należy zgłosić to do policji by interweniowała.
   Policja państwowa chroni obywateli polskich, ich prawo do ochrony miru domowego.
   Takich jak Pani wspomniała, jest garstka i policja łatwo tę sprawę wyjaśni.
   Od prezydenta, proszę nie oczekiwać zbyt wiele.

 2. Ciekawe.
  Śmieszne raczej.
  Rząd Hiszpanii prowadzi politykę zagraniczną z prezydentem Torunia?
  Nawet konie się nie śmieją…
  bo jest za ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.