Apator świętował 70-lecie istnienia [FOTORELACJA]

Box2 Fotogalerie

Apator świętował 70-lecie istnienia. W Centrum Kongresowo-Kulturalnym Jordanki spotkali się twórcy i przyjaciele firmy. Z okazji jubileuszu prezydent Michał Zaleski wręczył władzom spółki medal „Za Zasługi dla Miasta Torunia” – najwyższe odznaczenie przyznawane przez toruńskich radnych.

Apator powstał w 1949 r., jako Pomorskie Zakłady Wytwórcze Aparatury Niskiego Napięcia produkujące aparaturę łącznikową, rozdzielnice i urządzenia dla energetyki i górnictwa. Dziś to dynamicznie rozwijająca się grupa kapitałowa, zatrudniająca ok. 2,7 tys. osób.

Podczas uroczystości twórcom firmy i pracownikom gratulował m.in. prezydent Michał Zaleski.

– Dla Apatora Toruń zawsze był miastem założycielskim i najbliższym, dlatego właśnie w Toruniu najmocniej przeżywamy dumę z całej historii świętującego przedsiębiorstwa oraz jego współczesnej, dobrej kondycji. W tym jubileuszu wszystko nas cieszy: powołanie Pomorskich Zakładów Wytwórczych Aparatury Niskiego Napięcia, przyjęcie rozpoznawalnego do dziś znaku firmowego Apatora, ożywczy wpływ zakładu na życie społeczne, kulturalne i sportowe Torunia, wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w 1997 roku czy korporacyjna ekspansja w ostatnich latach. Jedno nigdy w Apatorze się nie zmieniało: skupialiście Państwo jedno z najlepszych, najliczniejszych i najbardziej innowacyjnych środowisk technicznych Torunia. I właśnie dlatego także w roku jubileuszowym patrzymy na Państwa niezmiennie jako na perłę w panoramie gospodarczej naszego miasta. Załogom kolejnych dekad tego 70-lecia gratuluję więc związków z firmą będącą wizytówką toruńskiego biznesu. I dziękuję za Państwa wielopokoleniowy wkład w świetność współczesnego Torunia – mówił prezydent do zgromadzonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *