Decyzja zapadła. Nauczyciele rozpoczynają strajk

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Nauczyciele znów będą strajkować – zapowiedział Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Bezterminowa akcja protestacyjna rozpocznie się 15 października. Na czym będzie polegać?

Poprzedni strajk nauczyciele rozpoczęli 8 kwietnia. Zawiesili go tuż przed maturami – 30 kwietnia, z zaznaczeniem, że będzie kontynuowany we wrześniu. Jak poinformował na konferencji prasowej prezes ZNP, bezterminowy protest ruszy 15 października. Będzie polegał na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

– Nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją – mówił dziennikarzom.

Co miał na myśli? Przede wszystkim wycieczki szkolne, zielone szkoły i prowadzenie kół zainteresowań oraz zajęć pozalekcyjnych. To bowiem wykracza poza godziny pracy nauczycieli. Jak podkreślił Broniarz, pedagodzy będą pracować 40-godzin tygodniowo i ani chwili dłużej.

Do sprawy wrócimy.

3 thoughts on “Decyzja zapadła. Nauczyciele rozpoczynają strajk

  1. Chciałbym zobaczyć nauczyciela co pracuje 40 godzin w szkole. Nie w domu. Sprawdzać sprawdziany czy uzupełniać e-dziennik można w szkole. Proszę nie oszukiwać społeczeństwa 4 godziny w szkole A pozostałe 4 w innej. 8h dziennie w szkole na etacie i wtedy zobaczymy jak wyjdą za tymi dodatkowymi zajęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *