“Egzaminy i zaliczenia według planu”. Alarm bombowy na UMK odwołany

Box2 Wiadomości
Fot. archiwum

We wtorek (29.01) wszystkie wydziały Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będą czynne. Według wcześniej ustalonego harmonogramu odbędą się także zaliczenia i egzaminy.

W poniedziałek (28.01) około południa do UMK dotarł mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Na wszystkich wydziałach uczelni ogłoszono ewakuację. Ta objęła około 2 tys. osób, w tym studentów piszących egzaminy. Zaliczenia zostały unieważnione.

Jak relacjonowała nam jedna ze studentek Wydziału Prawa i Administracji UMK, do sali egzaminacyjnej wszedł pracownik wydziału i nakazał natychmiastowe opuszczenie budynku.

UMK wydał komunikat w sprawie.

„W związku z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rektor zarządza natychmiastową doraźną ewakuację budynków dydaktycznych w kampusie toruńskim. Ewakuacja obowiązuje do odwołania. O wznowieniu pracy oraz zajęć dydaktycznych będą informować władze wydziałów” – informuje Justyna Morzy, kanclerz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wszystkie budynki należące do UMK zostały dokładnie przeszukane przez policjantów z psami. W poniedziałek żadne z zajęć, ani egzaminów, nie były już kontynuowane. Wieczorem poszczególne wydziały na swoich stronach opublikowały informację, że dziś (29.01) uniwersytet funkcjonuje normalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *