“Egzaminy i zaliczenia według planu”. Alarm bombowy na UMK odwołany

Box2 Wiadomości
Fot. archiwum

We wtorek (29.01) wszystkie wydziały Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będą czynne. Według wcześniej ustalonego harmonogramu odbędą się także zaliczenia i egzaminy.

W poniedziałek (28.01) około południa do UMK dotarł mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Na wszystkich wydziałach uczelni ogłoszono ewakuację. Ta objęła około 2 tys. osób, w tym studentów piszących egzaminy. Zaliczenia zostały unieważnione.

Jak relacjonowała nam jedna ze studentek Wydziału Prawa i Administracji UMK, do sali egzaminacyjnej wszedł pracownik wydziału i nakazał natychmiastowe opuszczenie budynku.

UMK wydał komunikat w sprawie.

„W związku z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rektor zarządza natychmiastową doraźną ewakuację budynków dydaktycznych w kampusie toruńskim. Ewakuacja obowiązuje do odwołania. O wznowieniu pracy oraz zajęć dydaktycznych będą informować władze wydziałów” – informuje Justyna Morzy, kanclerz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wszystkie budynki należące do UMK zostały dokładnie przeszukane przez policjantów z psami. W poniedziałek żadne z zajęć, ani egzaminów, nie były już kontynuowane. Wieczorem poszczególne wydziały na swoich stronach opublikowały informację, że dziś (29.01) uniwersytet funkcjonuje normalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *