Ekonomia i zarządzanie – w Toruniu ze światową renomą

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako największy w regionie ośrodek naukowo-badawczy prowadzący działalność w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania posiada bogatą ofertę studiów.

O zaletach studiowania na WNEiZ mówi mgr Mariusz Lewandowski, pełnomocnik dziekana WNEiZ UMK ds. promocji.

W naszej ofercie znajdują się studia pierwszego i drugiego stopnia, a także studia podyplomowe. Obok tradycyjnych kierunków, jak ekonomia, finanse i rachunkowość, mamy także hity rekrutacyjne ostatnich lat – mam tu na myśli komunikację i psychologię w biznesie oraz logistykę. Jako jedyna uczelnia publiczna w Polsce posiadamy prestiżowe akredytacje biznesowe AACSB oraz AMBA, dzięki czemu jesteśmy w gronie 5 proc. najlepszych szkół biznesu na świecie. Absolwent naszego wydziału otrzymuje specjalne zaświadczenie o ukończeniu uczelni z tymi akredytacjami, co wzmacnia wartość i prestiż dyplomu i jest zauważane wśród pracodawców podczas procesów rekrutacyjnych. Studia podyplomowe organizujemy wraz z partnerami biznesowymi, wśród nich są między innymi globalna firma konsultingowa EY czy też Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV. Ich rola jest bardzo istotna, gdyż pracownicy tych korporacji uczestniczą przy układaniu programów, a także prowadzą część zajęć, dzięki czemu wartość merytoryczna tych studiów jest jeszcze wyższa.

Wydział mocno stawia na współpracę z zagranicą. Oferuje program podwójnego dyplomu. Studenci, którzy go ukończą, będą posiadać zarówno dyplom UMK w Toruniu, jak i Uniwersytetu w Angers we Francji. Jest też możliwość uzyskania potrójnego dyplomu na kierunku ekonomia na studiach drugiego stopnia. W tym przypadku ukończyć można studia polskie, francuskie oraz włoskie na Uniwersytecie w Maceracie. Oba programy prowadzone są całkowicie w języku angielskim.

Od jakiegoś czasu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znajduje się w międzynarodowym konsorcjum YUFE (Młode Uniwersytety dla Przyszłości Europy), które umożliwia m.in. uczestniczenie w zajęciach uniwersytetów zrzeszonych w konsorcjum. Takie doświadczenie bardzo często stanowi dodatkowy atut dla pracodawców.

Warto podkreślić, że często osoby, które wyjeżdżają za granicę i uczą się oraz poznają kulturę danego kraju, łatwiej potem znajdują pracę w danym kraju, co jest dodatkową zaletą studiów na naszym wydziale – dodaje mgr Lewandowski.

Wysoka jakość studiów gwarantowana jest dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanej kadry, bardzo dobrym warunkom lokalowym oraz doskonale wyposażonej bibliotece i czytelni. Jej potwierdzeniem są liczne sukcesy studentów wydziału oraz opinie jego absolwentów.

Jaki student najlepiej odnajdzie się na WNEiZ? Przede wszystkim będą to osoby, które wykazują umiejętności myślenia analitycznego. Warto też posiadać zacięcie matematyczne, choć w ofercie wydziału są też kierunki humanistyczne, w których matematyka nie jest aż tak istotna.

Studia na WNEiZ to studia dla osób, które chcą pracować w szeroko rozumianym biznesie, rozwijać swoje kompetencje i umiejętności interpersonalne, a przy tym zdobywać doświadczenie już w czasie studiów – podkreśla Mariusz Lewandowski.

Oferta wydziału jest zróżnicowana także jeśli chodzi o studia niestacjonarne. Można wybierać wśród takich kierunków jak zarządzanie, finanse i rachunkowość czy komunikacja i psychologia w biznesie. Kształcenie jest możliwe w różnych specjalizacjach i modułach, do wyboru między innymi menedżer PR, zarządzanie sprzedażą oraz menedżer zasobami ludzkimi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *